01734533270

info@dpf-bloodbank.com

EN

رونمایی از پکیج صادراتی نگهداری خون و فرآورده های خونی شرکت دانش پژوهش فجر


به گزارش آیمدپرس ، صبح امروز رضا مسائلی، مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از شرکت دانش بنیان دانش پژوه فجر، تولیدکننده تجهیزات بانک خون جهت رونمایی از پکیج صادراتی نگهداری خون و فرآورده های خونی و محصولات بایوتکنولوژی بازدید کرد.

دکتر بسطامی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان دانش پژوهش فجر در گفت و گو با خبرنگار آیمدپرس گفت: این شرکت در سال ۱۳۷۴ در تهران تاسیس شد و برای اولین بار در کشور بیش از ۳۰ محصول را تولید و بومی سازی کرد.

بسطامی اظهار داشت: سبد کالای تجهیزات بانک خون این شرکت شامل اینکوباتور پلاکت خون همراه آژیتاتور ۴۸ و ۹۶ کیسه، میز ریلیز خون و پلاسما، فریزر ۴درب مخصوص فریز پلاسما، فریزر ۴۰- و ۳۰- درجه نگهداری پلاسما، یخچال بانک خون، اینکوباتور نگهداری خون، پلاسما اکستراکتور و یخچال فریزر می شود.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان دانش پژوهش فجر با بیان اینکه این شرکت دارای استانداردهای iso 9001 ، iso 13485 و نشان استاندار CE اتحادیه اروپاست، گفت: بیش از ۸۰ درصد قطعات شرکت از طریق تولید داخل تامین می شود.

وی با اشاره به تجهیز ۱۰۰درصد سازمان های انتقال خون کشور و بیش از ۶۰درصد بانک خون بیمارستان ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کشور، بیان کرد: شرکت ما دارای قرارداد همکاری و انتقال تکنولوژی با شرکت های آلمانی، فرانسوی، چینی، اتریشی و ترکیه ای است.

بسطامی در پایان اظهار داشت: پکیج صادراتی شرکت ما که شامل تجهیزات نگهداری خون و فرآورده های خونی و محصولات بایوتکنولوژی است در آینده نزدیک به کشورهای منطقه و حوزه مدیترانه صادر خواهد شد که این پکیج امروز در حضور دکتر مسائلی رونمایی شد.