En

درباره شرکت دانش پژوهش فجر

شرکت دانش بنیان پژوهش فجر در سال 1374 در تهران با هدف حفظ زنجیره سرد و ارتقاء نگهداری محصولات و فرآوردهای خونی در کشور تاسیس گردید و با بهره‌گیری از مهندسین مجرب و کارکنان متعهد و دارا بودن بخش‌های تخصصی، دارای قابلیت منحصر به فرد در تولید تجهیزات زیست فناوری، بیوتکنولوژی، تحقیقاتی، علوم کشاورزی، آزمایشگاه‌های انتقال خون، بیمارستان‌ها، صنایع غذایی و دارویی با حفظ زنجیره سرد می‌باشد.

حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و امضای قراردادهای همکاری با کشورهای آلمان و سوئد باعث گردیده تا کیفیت محصولات تولیدی این شرکت افزایش یافته و جهت صادراتی شدن گام بردارد. این مجموعه با تولید بیش از 11 محصول برای اولین بار باعث گردید تا کشور عزیزمان ایران از واردات تجهیزات نگهداری خون و فرآورده‌های خونی بی‌نیاز گردد.

از محصولات تولیدی این شرکت می توان به دستگاه اینکوباتور کشت سلول Co2 به همراه رولینگ باتل اشاره نمود که در زمینه تولید داروهای ضد سرطانی، دارو‌هاس نوترکیب، انسولین و فاکتور هشت کاربرد دارد و برای اولین بار در کشور تولید گردیده است. لازم به ذکر است در سال 1392 در جنشواره علم تا عمل معاونت علمی و فناوری ریاست جهموری این دستگاه به عنوان طرح منتخب کشور انتخاب گردید. هم‌اکنون بیش از 6000 دستگاه از تولیدات شرکت دانش پژوهش فجر در سازمان‌های انتقال خون کشور و بانک خون بیمارستان‌ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در حال استفاده می باشند.